Kim jestem i dlaczego postawiłem na język chiński?

Czyli moja krótka historia ...

Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się kim jestem, to pozwól, że krótko o sobie opowiem.

Nazywam się Konrad Adamczyk i stworzyłem AKADEMIĘ CHIŃSKIEGO, aby pokazać Ci, że język chiński wcale nie jest tak trudny, jak Ci się wydaje.

Niestety nie pochwalę się tym, że opanowałem ten język do perfekcji.

Nie powiem również, że zwiedziłem Chiny wzdłuż i wszerz.

Nie będę czarował także, że nauka tego języka to bułka z masłem.

Powiem Ci jednak, że…

                    …sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji jak Ty!

Dla mnie także na początku język chiński był “czarną magią”.

Pismo chińskie wyglądało jak jakieś dziwne “krzaczki”, a na dodatek wszystko brzmiało jak “ćing ciang ciong”.

Wiedziałem jednak, że muszę mieć w życiu coś, co sprawi, że będę w stanie wyróżnić się SZCZEGÓLNĄ UMIEJĘTNOŚCIĄ – któregoś ranka stwierdziłem, że będzie to język chiński

Przeszedłem przez różne rodzaje nauki: nauka samemu, w szkole językowej, na studiach i poprzez “zanurzenie się w języku” kiedy pracowałem razem z Chińczykami.

Poznałem zalety i wady każdej z tych metod.

Od samego początku podszedłem do nauki języka chińskiego w niewłaściwy sposób. Spowodowało to, że straciłem bardzo dużo pieniędzy i czasu, a efekty nie były zadowalające. Te wszystkie błędy okazały się jednak dla mnie DOŚWIADCZENIEM

 

Dlaczego? 

 

Bo teraz wiem już, których błędów unikać i jak podejść do nauki języka we WŁAŚCIWY SPOSÓB

Kiedy zaczynałem, to bardzo często materiały do nauki języka chińskiego (materiały, które wnosiły coś wartościowego) dostępne były tylko w języku angielskim.
Treści po polsku było bardzo, bardzo mało.
Nie było łatwo, nieraz chciałem to porzucić, zająć się czymś innym.
Jednak wytrwałem i bardzo się z tego powodu cieszę!

Nie obyło się oczywiście bez:

setek godzin spędzonych nad książkami

bolącej od nauki wymowy szczęce

mętliku w głowie po poznawaniu tysięcy znaków chińskich

zabrudzonych od tuszu rąk przy pisaniu znaków

pomyłek przy pierwszych rozmowach z Chińczykami

zapominania setki razy konkretnego słowa

Wszystkie te doświadczenia pozwoliły mi dostrzec to, jak prawidłowo uczyć się tego języka. Zrozumiałem, że nie należy uczyć się samego języka.

Musisz tak naprawdę nabyć umiejętności POSŁUGIWANIA SIĘ JĘZYKIEM.

Polega to na zrozumieniu działania tego języka od podstaw. Uczyć się ROZMAWIAĆ, a nie MÓWIĆ, SŁUCHAĆ, a nie SŁYSZEĆ, WYMAWIAĆ, a nie WYPOWIADAĆ. 

Zdobycie tej umiejętności pozwoli Ci na posługiwanie się tym językiem NATURALNIE. Bez zastanawiania się nad tym, co chcesz powiedzieć. To, co chcesz powiedzieć, po prostu mówisz. 

Chiny to zupełnie inny świat. Samo poznanie języka nie wystarczy do skutecznego komunikowania się, musisz poznać również kulturę krajów chińskojęzycznych, ich historię i oczywiście zupełnie odmienne pismo. 

Moją misją jest…

…zmiana przeświadczenia, które istnieje w naszych głowach, o tym, że język chiński to NAJTRUDNIEJSZY JĘZYK NA ŚWIECIE.

Zaufaj mi, to nie prawda!

I musisz przekonać się o tym jak najszybciej, ponieważ jestem przekonany, że znajomość tego języka w przyszłości będzie koniecznością. Dlatego powinieneś być gotowy na to już dziś! 

Dlatego też powstała Akademia chińskiego. Za pomocą której chcę dostarczać Ci najlepsze treści i materiały, które pozwolą Ci zrozumieć działanie tego języka i przeprowadzić Cię dosłownie za rękę, przez ten tajemniczy świat, w sposób, który będzie odpowiadał Ci najbardziej, poprzez: 

  • lekcje online
  • kursy online
  • materiały dostępne na YouTubie i innych socialmedia. 

Przygotowany przeze mnie system nauki pozwoli Ci nauczyć się języka szybko i efektywnie. 

Wystarczy, że wybierzesz sposób, który będzie odpowiadał Ci najbardziej.

Pamiętaj jednak, że nie zrobię wszystkiego za Ciebie. Mogę natomiast zagwarantować Ci, że proces, który dla Ciebie przygotowałem jest przeze mnie dokładnie przemyślany i jeśli zastosujesz się do wszystkich moich wskazówek, to przejdziesz niesamowitą przemianę i bardzo szybko będziesz dostrzegać zachodzące zmiany! 

Wybór należy do Ciebie!

Możesz pozostać w miejscu, w którym jesteś teraz. Żyć nadal w przeświadczeniu, że to bardzo trudny język i nie ma sensu się go uczyć.

Możesz również zaufać mi i dać się porwać w niesamowitą przygodę, która wzbogaci Cię o nową umiejętność i pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu. 

Ty również dasz radę to osiągnąć, nie ukrywam jednak, że musisz przygotować pokłady energii, cierpliwości i być gotowym na zaakceptowanie postrzegania świata w zupełnie nowy sposób, bo WARTO! 

Wchodzisz w to? 😀

Dlaczego język chiński?

W sumie na pytanie „Jak ten pomysł pojawił się w mojej głowie?”, nie usłyszysz cudownej historii mówiącej o tym, że zawsze pasjonował mnie ten język, od dziecka interesowała mnie historia Chin i słucham tylko i wyłącznie chińskiej muzyki, dlatego postanowiłem uczyć się tego języka. 

Swoją “karierę” rozpocząłem od studiów na kierunku filologia angielska. Wytrzymałem tam jeden semestr i stwierdziłem, że rzucam te studia, bo przecież Bill Gates rzucił studia, to ja też mogę.

Wtedy w mojej głowie pojawiła się myśl „A może język chiński?”

Pojawiła się w tym czasie, gdy o Chinach wiedziałem tylko tyle, że leżą w Azji i w języku chińskim występują jakieś dziwne znaczki. 

Poszedłem w to w ciemno! Zacząłem od nauki samemu, potem od kursów stacjonarnych, aż w końcu wybrałem studia sinologiczne. 

Nie żałuję tej decyzji! Ani trochę! 

Jednak Ciebie przestrzegam przed pójściem w ciemno w wybór właśnie tego języka. Przestrzegam ale również ZACHĘCAM! 

Powód jest bardzo prosty!

Jestem przekonany o tym, że w przeciągu kilku lat, znajomość języka chińskiego będzie tak bardzo potrzebna, jak języka angielskiego dzisiaj.

Chiny stają się nowym mocarstwem światowym, dysponują niesamowitymi technologiami, posiadają globalne plany rozwoju, a swoimi produktami zalewają cały świat.

Spójrz tylko na to, ile w swoim domu znajdziesz produktów z napisem MADE IN CHINA, ile chińskich marek smartfonów znajdziesz w marketach elektronicznych, lub które aplikacje i strony internetowe cieszą się największą popularnością. 🙂

To tylko wierzchołek góry lodowej!

Zaufaj mi, że nauka języka chińskiego przyniesie ogromny zwrot z inwestycji!

Bez względu na to, czy zamierzasz uczyć się go, aby oglądać ulubione seriale chińskie, czytać chińskie książki w oryginale, rozumieć sens ulubionych piosenek, podróżować, czy planujesz robić interesy z Chińczykami. W każdym przypadku znajomość tego języka jest KLUCZOWA! 

Dlatego też, staram się w taki sposób dzielić swoją wiedzą o tym języku, aby pokazać Ci, że trud i wysiłek włożony w jego naukę może przynieść niesamowite korzyści!

LEKCJA INDYWIDUALNA
Wypełnij formularz. Skontaktuję się z Tobą najszybciej jak się da.